Քննարկվել են զբոսաշրջային ավտոբուսների կայանատեղերին եւ ճանապարհային երթեւեկության խախտումների բալային համակարգին վերաբերող հարցեր
Փետրվարի 17-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող զբոսաշրջության հարցերի աշխատանքային խմբի ղեկավար ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը,  ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, աշխատանքային խմբի անդամ Աննա Կոստանյանը եւ ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանը հանդիպել են զբոսաշրջության ոլորտում աշխատող մի խումբ վարորդների հետ:
Քննարկվել են զբոսաշրջային ավտոբուսների կայանատեղերին, ինչպես նաեւ  2020թ. հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտած ճանապարհային երթեւեկության խախտումների բալային համակարգին վերաբերող հարցեր:
Հռիփսիմե Գրիգորյանը նշել է, որ կստեղծվի փոքր աշխատանքային խումբ, որում կընդգրկվեն  պատգամավորներ, ներկայացուցիչներ այլ գերատեսչություններից եւ կփորձեն վարորդների կողմից բարձրացված հարցերին տալ գործնական լուծումներ: Քննարկվում են կայանման ժամանակի երկարացման տարբերակը եւ օրենսդրության մեջ փոփոխություն կատարելու հնարավորությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել կարճ ժամկետում խնդիրներին լուծում տալ:
Կարեւորելով զբոսաշրջության դերը տնտեսության զարգացման գործում՝ ընդգծվել է, որ նման ձեւաչափով հանդիպումները նոր առաջարկների ու նոր ուղիների մշակման արդյունավետ տարբերակներ են:

17 февраля  руководитель рабочей группы по вопросам туризма при Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Р.Григорян (“Мой шаг”), члены группы А.Костанян (“Лусавор Айастан”) и С.Габриелян (“Мой шаг”) встретились с группой водителей, работающих в сфере туризма.
Обсуждены вопросы парковки туристических автобусов, а также  вступившей в силу с 1 января 2020 г.  балльной системы нарушений дорожного движения.
Р.Григорян отметила, что будет создана малая рабочая группа с участием депутатов и представителей других ведомств, которая попытается дать практические решения вопросам, поднятым водителями. Обсуждается, в частности, возможность внесения соответствующих поправок в законодательство.
Достигнута договоренность в краткие сроки решить существующие проблемы.
Осознавая роль туризма в развитии экономики, подчеркнуто, что встречи в подобном формате являются эффективными вариантами для разработки новых предложений и новых векторов.